KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9862344
nr 986 2344
Ulf Trotzig
(1925-2013), Sverige
Etsning, Ulf Trotzig (1925-2013), Grottan, signerad. 1975, 3/50, motivet: 39x49
Ulf Trotzig, svensk målare, tecknare och grafiker född 1925, död 2013.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 12 oktober 2015
kl 18:13:37
10/10 12:23:57
300 kr
12/10 10:38:13
Ulf Trotzig
Läs mer om Ulf Trotzig